Kraina Radolin I Gryzaki i przysmaki dla psów

Dobroczynny wpływ psa na domowników

Zwierzęta towarzyszą ludziom od zarania dziejów. Ich pierwotne role przypisane były na podstawie naturalnych cech i zachowań. Pies miał za zadanie strzec gospodarzy, pomagać w polowaniach, pilnowaniu zwierząt pasterskich a w zamian zajmował miejsce najbliżej domowników. Z czasem doceniono go jako towarzysza i dziś już nie tylko pracuje ale często staje się członkiem rodziny. Dobroczynny wpływ psa na domowników potwierdzają obserwacje i badania przeprowadzane na całym świecie, czego wynikiem jest stosunkowo nowy dział terapeutyczny zwany dogoterapią.

Zdrowie psychiczne a posiadanie psa

W obecnych, zabieganych czasach coraz częściej zapominamy o sobie i bliskich. Nawet mogąc mieć codzienny kontakt z osobami które kochamy, czujemy się osamotnieni i zagubieni. Dużo winy w tym leży w relacjach ludzkich poza domem, niestety stres oraz jego negatywne zachowanie przenosimy na innych. Psy, jako jedne z nielicznych zwierząt domowych posiadają ogromne pokłady cierpliwości. Potrafią swoją obecnością rozładować złe emocje. Często już sama jego obecność pomaga uspokoić myśli, wyciszyć się a nawet poprawić samopoczucie. Badania pokazują że głaskanie czy przytulanie zwierzęcia sprawia że nasz organizm wydziela oksytocynę która obniża stężenie hormonu stresu.

Zdrowie fizyczne a posiadanie psa

Nie oszukujmy się, pies wymaga opieki, jednym z jej elementów jest wyprowadzanie na spacery, a w przypadku niektórych ras nawet zwiększony ruch. O tym jak bardzo jest to ważne, przekonaliśmy się podczas ataku koronawirusa. Już wtedy potrzeby pupili były respektowane, a właściciele mieli stosowne ulgi od restrykcji związanych z epidemią. Nawet jeśli wychodzimy tylko na chwilę, to musimy to robić codziennie, bez względu na pogodę i samopoczucie, a tym samym hartujemy organizm. To co często podkreślają lekarze, w walce o zdrowie systematyka jest bardzo ważna. Tego samego zdania są trenerzy sportowi. Co prawda sam spacer fizycznie nie jest wielkim wysiłkiem, jednak często bywa początkiem nowej pasji jaką jest bieganie. Również w mieszkaniu mamy więcej ruchu, musimy reagować na zachowanie, karmić, bawić się, również sprzątania jest więcej niż w domu bez zwierzęcia.

Chcesz zapewnić dobrą kondycję swojemu psiakowi? Nie zapomnij zapewnić mu naturalnych gryzaków które zaspokoją jego podstawowe potrzeby gryzienia i rozładują stres: http://krainaradolin.pl/produkty/dla-psa/elementy-suszone,2,2

Jak podróżować z psem
Pies w ogrodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij Mój koszyk
Zamknij Lista życzeń
Ostatnio oglądane Zamknij

Zamknij
Nawigacja
Kategorie

OTRZYMAJ 5 % RABATU
NA STAŁE NA ZAKUPY U NAS !

Zapisz się do naszego newslettera