Kraina Radolin I Gryzaki i przysmaki dla psów

Stylowy kącik dla psa lub kota w nowoczesnym mieszkaniu

Pies czy kot, dokładnie tak samo jak jego właściciel, potrzebuje swojego własnego kąta w mieszkaniu. To nie tylko miejsce na odpoczynek, ale przede wszystkim spełnienie behawioralnych potrzeb zwierzaka; w przypadku psa – odnalezienia swojego miejsca w stadzie, w przypadku kota – posiadania swojego terytorium. Zabawki, domki czy legowiska naszych pupili nie muszą oznaczać chaosu w mieszkaniu dopracowanym stylistycznie w każdym metrze kwadratowym; sprawdźmy, jak pięknie urządzić zwierzęcy kącik.

Wygodne, designerskie legowiska dla psa

Punktem pierwszym na liście zakupów dla psa będzie miejsce do spania. Jeśli mieszkamy w kilkupiętrowym mieszkaniu lub domu, doskonałym miejscem na legowisko będzie przestrzeń pod schodami. Zwierzak poczuje się tam bezpiecznie i komfortowo; to przeważnie miejsce oddalone od grzejników, dzięki czemu pies nie będzie się przegrzewać. My z kolei zyskamy w mieszkaniu wyjątkowy, uroczy kąt, który podkreśli rodzinny charakter domu.

Jeśli szukamy stylowego legowiska dla psa, które zarówno będzie pasowało do ogólnego wystroju mieszkania, jak i zachwyci zwierzaka wygodą, warto przyjrzeć się designerskim, małym kanapom. Wyglądają niesamowicie realistycznie; to dosłownie miniaturka sofy. Przy odrobinie szczęścia uda nam się znaleźć taką, która będzie wyglądała niemal identycznie jak nasza kanapa w salonie. Takie posłanie nie tylko da psu możliwość spania na kanapie – i to osobistej! – ale także zadba o jego zdrowie; w większości mają właściwości ortopedyczne, a więc dostosowują się do kształtu ciała psa.

Oryginalne legowiska dla kota

Koty bez ustanku zaskakują pomysłowością w znajdowaniu nowych kryjówek. Łatwo więc zaobserwować, że najlepiej czują się w zamkniętych, ukrytych miejscach. Przeważnie szukają także źródła ciepła – kładą się w okolicy włączonego kaloryfera, a więc najczęściej na parapecie lub na środku podłogi, w najbardziej nasłonecznionym miejscu.

Ciekawą propozycją nowoczesnego legowiska dla kota są pluszowe „zawieszki” na kaloryfer. Przeważnie okrągłe, otaczają kociaka przyjemnym, miękkim materiałem z każdej strony, wyglądają fantastycznie i pozwalają wyspać się w idealnie ciepłym miejscu. Podobną funkcję pełnią poduszki parapetowe, które przy okazji dają możliwość obserwowania ptaków za oknem – i pełnią funkcję ozdobną okna.

Akcesoria dla zwierząt, które zadbają o czystość w mieszkaniu

Warto wyposażyć kącik naszego psa czy kota w kilka akcesoriów, które pomogą w zapobieganiu ewentualnym zniszczeniom. W przypadku kotów koniecznie pamiętajmy o drapaku; dzięki niemu unikniemy ostrzeniu pazurów o kanapę, nóżki od krzeseł czy inne meble. Ich wybór jest naprawdę ogromny, co daje nam możliwość wizualnego dopasowania do stylu mieszkania; jednym z najlepszych wyborów będzie drapak połączony z kocim drzewkiem. Połączy wówczas legowisko, miejsce do zabawy (wspinaczki!) i ostrzenia pazurków w jedną przestrzeń.

W przypadku psów warto zakupić matę antypoślizgową, którą położony obok legowiska. Zadba o jego bezpieczeństwo podczas zabawy, chroniąc przed poślizgnięciem, a jednocześnie zadba o to, by na podłodze nie pojawiły się ślady po psich pazurach.

W walce o czyste mieszkanie ze zwierzętami pomogą także stojaki na miski. Zwierzakom ułatwią dostęp do jedzenia, które znajdzie się na odpowiedniej wysokości (pamiętajmy, by dopasować ja do wzrostu psa czy kota), a podłogę uchronią od nadmiernego podlewania wodą czy obsypywania karmą.

Zaaranżowanie kącika dla zwierząt w sposób stylowy, bezpieczny dla pupila i funkcjonalny nie sprawia dziś najmniejszego problemu. Wybór akcesoriów dla psa i kota jest naprawdę ogromny, zarówno pod względem kolorystycznym, wzorzystym jak i rozmiarowym. Zwierzaki z pewnością docenią innowację i wyobraźnię swoich właścicieli; im przytulniejsza stanie się ich własna przestrzeń, tym lepsze będzie ich samopoczucie

Z tymi wskazówkami odpędzisz pchły!
Pies nad morzem. Gdzie się wybrać, o czym pamiętać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij Mój koszyk
Zamknij Lista życzeń
Ostatnio oglądane Zamknij

Zamknij
Nawigacja
Kategorie

OTRZYMAJ 5 % RABATU
NA STAŁE NA ZAKUPY U NAS !

Zapisz się do naszego newslettera