Żwirek silikonowy dla kota zbrylający CASTI 3,8L bezwonny
  • Nowy
Żwirek silikonowy dla kota zbrylający CASTI 3,8L bezwonny
  • Żwirek silikonowy dla kota zbrylający CASTI 3,8L bezwonny

Żwirek silikonowy dla kota zbrylający CASTI 3,8L bezwonny

17,99 zł
Brutto

Żwirek silikonowy zbrylający jest prawdopodobnie najłatwiejszym w użyciu żwirem dla kota. Wszystko, co musisz zrobić, to usunąć odpady zbrylowane i mieszać ściółkę. Na zakończenie ostatnia rada, o częstym wybieraniu nieczystości oraz o regularnym uzupełnianiu poziomu wsadu, by mieć pewność, że  kotom nie zabraknie świeżego żwirku wtedy, gdy będą go najbardziej potrzebować.

Żwirek silikonowy dla kotów, produkowany jest z krzemionki i słynie ze swoich właściwości absorpcyjnych. 

Charakteryzują się one wysoką czystością, niskim ciężarem, doskonałymi właściwościami pochłaniającymi oraz wysokiej porowatości (powyżej 80%). 

Pojemność: 3,8L (ok 2,5kg)

Ilość

 

Mechanizm pochłaniania zapachu jest podobny jak w przypadku żwirków drewnianych lub bentonitowych - tworzą się bryłki. Perełki żwirku natychmiastowo chłoną płyny i otaczają części stałe, co sprawia, że łatwo można je usunąć z kuwety za pomocą łopatki. Koci mocz zatrzymywany jest natomiast wewnątrz kryształów, a co za tym idzie, żwirek CASTI świetnie pochłania nawet wyjątkowo silne kocie zapachy. 

Należy również wspomnieć o tym, że drobnoziarnisty żwirek silikonowy (przypominających drobny piasek) nie szeleści, więc nie ma obawy o pupili, zwłaszcza małych, które mogą bać się tego dźwięku. Drobne ziarenka Żwirku CASTI nie odstraszą naszych milusińskich od korzystania z kuwety.

Nasz żwirek nie pyli się, nie podrażnia dróg oddechowych i nie roznosi się na kocich łapkach i futerkach, wszystko zatrzymuje się wewnątrz kuwety. Silikonowy „piasek” jest małych rozmiarów i nie powoduje u kotów dyskomfortu w postaci bólu łapek podczas korzystania z kuwety. 

Dodatkowo takie podłoże jest lekkie i nietoksyczne. Produkt bezwonny, polecany zwłaszcza kotom wrażliwym na żwirki perfumowane, ze skłonnościami do alergii.